Porsche 911 ’66 Monte Carlo
opis » Ten piękny samochód, po renowacji i przebudowie, jest używany w sporcie - zgodnie z przeznaczeniem. Ale tym razem miał być ozdobą wystawy z okazji 50-lecia modelu 911 w warszawskim Soho.
zabieg » Przygotowaliśmy go jak na okolicznościową wystawę przystało. Lakier został dopolerowany, chromy, koła, lampy, grille wyglancowane, wnętrze wygłaskane. Wosk Glaze Race dał mu wystawowy blask. Więcej o aucie w magazynie ClassicAuto.
Megakorekta Pajero
opis » Pajero było używane zgodnie z przeznaczeniem czyli w terenie, w lesie, w błocie. I cały ten off-road odcisnął swoje piętno na lakierze, na zderzakach, na lampie, na wnętrzu... Zdjęcia mówią wszystko.
zabieg » Mycie, mycie, mycie :-) Szorowanie wnętrza i mocne czyszczenie tapicerki. Zderzaki zostały zdjęte, poklejone i polakierowane. Lampę tylną kupiliśmy nową. No i lakier - mega dogłębna, wieloetapowa korekta. Długo i cierpliwie. Glaze i naturalny wosk to deserek.
911 Carrera
opis » To niemal nowe Porsche jest autkiem poekspozycyjnym. Niestety dealer postanowił "przygotować" go do wydania...
zabieg » Delikatną polerką usunęliśmy hologramy i ślady nieumiejętnego mycia. Wyprowadzony lakier został podkręcony Black Holem i zabezpieczony naturalnym woskiem Pete's.
Nowy Outlander i CQuartz
opis » Mitsubishi fabrycznie nowe, prosto z salonu trafiło do SNB Częstochowa aby zabezpieczyć jego śnieżny lakier przed trudami codziennej jazdy.
zabieg » Przygotowaliśmy ten nowy lakier zgodnie z zaleceniami Carpro i położyliśmy powłokę kwarcową CQuartz plus Reload.
Mercedes C63 AMG
opis » Nieco przybrudzony, nieco zapuszczony lakier, choć bywał pielęgnowany przez właściciela.
zabieg » Bestia została solidnie wykąpana a jej lakier dostał odżywkę w postaci lekko ściernej politury. Wosk carnauba na dobrym podkładzie i bestia jest teraz także piękna.
Honda Civic TypeR CQuartz
opis » Typowy czarny japończyk po kilku latach - pełen swirli po myciach i zmatowień.
zabieg » Pełna, trzystopniowa korekta lakieru zwieńczona powłoką kwarcową Cquartz. Zabiegi dopełniły starannie doczyszczone i zabezpieczone dedykowanym woskiem felgi.
Volvo XC90
opis » Właściciel tego Volvo wie jak o niego zadbać na codzień. My wspieramy go w bardziej wymagających operacjach.
zabieg » Karoseria została starannie oczyszczona i przygotowana na przyjęcie profesjonalnych kosmetyków. Glaze i naturalna carnauba wymuskały i zabezpieczyły lakier. I ułatwiły właścicielowi bieżącą pielęgnację.
Audi DTM
opis » Audi w limitowanej wersji DTM - autko w rękach samochodowego pasjonata. Zadbane, pielęgnowane. Co jakiś czas wymaga jednak profesjonalnego wsparcia.
zabieg » Delikatne ale dokładne mycie obejmujące usunięcie z lakieru wszelkich osadów na początek. Następnie kosmetyki wzmacniające kolor i podkład pod wisienkę na tym torcie czyli naturalny wosk carnauba. Błękit obłędny.
Volvo 245 GLT
opis » Ta szwedzka cegła była mocno zmęczona niemal ćwierćwiecznym użytkowaniem. Zmatowiały lakier i bardzo brudne wnętrze nie zachęcały do przejażdżek.
zabieg » Lakier po umyciu i wyglinkowaniu został lekko wypolerowany i dopielęgnowany mieszanką wosków polimerowych i naturalnych. Wnętrze rozebraliśmy i gruntownie wyszorowaliśmy. Dywany i tapicerki wypraliśmy. Teraz jest pachnące i zachęcające.
Porsche 911 Turbo ’95 – lakier, felgi, wnętrze
opis » Ostatnie chłodzone powietrzem Porsche Turbo trafiło do nas niemal prosto z kontenera. 18 lat spędziło w Kaliforni, ostatnio ktoś próbował je odświeżyć... Hologramy i rysy, kurz i brud, smoła i pył z klocków...
zabieg » Kompleksowo i bez pośpiechu. Wnętrze zostało wyszorowane, wyprane i dressingowane. Felgi zdjęte, doczyszczone i zabezpieczone dedykowanym woskiem. Lakier przeszedł renowację poprzez wieloetapowe polerowanie. Kosmetyka Black Holem dopełniła głębi koloru a wosk Pete's 53 ochroni lakier do wiosny. Przed sezonem zaaplikujemy CQuartz ;-)
Audi R8 korekta + CQuartz
opis » Audi R8 po rocznym użytkowaniu przez detailingowego laika :-) Owszem myte, ale w zwykłych myjniach. Lakier nosił liczne ślady takiego mycia i stracił blask.
zabieg » Wieloetapowa cierpliwa korekta lakieru aż do uzyskania idealnego i niezmąconego ryskami efektu. Przygotowanie tej pięknej czerni i aplikacja kwarcowej powłoki ochronnej CQuartz. Zwieńczone wzmacniającym blask Reload'em.
Audi A8 i kwarcowa ochrona lakieru CQuartz
opis » Audi A8 niemal nowe. Jest w dobrych rękach właściciela, który ma detailingowe podejście do pielęgnacji swoich aut. Pomożemy mu zabezpieczyć tą limuzynę.
zabieg » Na dokładnie umytą karoserię, z której usunęliśmy cleanerem wszelkie poprzednie mazidła i którą przygotowaliśmy z pomocą IPA zaaplikowaliśmy kwarcową powłokę ochronną CQuartz. Po jej utwardzeniu wzmocniliśmy efekt nakładając Reload.
SPA dla dziadka Passata
opis » Passat po wielu latach intensywnej eksploatacji, ostatnio "pracował" w warzywniaku...
zabieg » Nie pomalowaliśmy tego passata. Nosi na sobie swoją historię. Ale po konkretnym domyciu lakier został wypolerowany i wzmocniony kosmetykami i zabezpieczony woskiem. Wnętrze kompleksowo wyprane i wyszorowane znowu zachęca do korzystania.
Audi A6 – korekta lakieru + CQuartz
opis » Audi A6 niespełna roczne. Byle jakie myjnie zniszczyły lakier do niewiarygodnego stopnia.
zabieg » Solidna korekta lakieru była konieczna - wieloetapowe polerowanie przywróciło idealny stan lakieru i głębię koloru. Aby utrzymać ten efekt zabezpieczyliśmy lakier powłoką kwarcową CQuartz.
Mercedes SLS AMG – korekta lakieru i CERAMIC PRO
opis » Mercedes SLS AMG - piękny bolid w unikalnym kolorze. Jest nowy. Jednak dealer eksponując go w salonie, wielokrotnie mył SLSa bez detailingowej wiedzy (delikatnie rzecz ujmując)
zabieg » Lakier został poddany korekcie - subtelne choć kilkuetapowe polerowanie pozwoliło usunąć wszelkie zarysowania i wydobyło piękne ziarno mocnej czerwieni. Efekt został utrwalony i zabezpieczony systemem CERAMIC PRO.
Jacht po sezonie. A czemu nie?
opis » Jacht wyciągnięty z wody po całym sezonie. Kadłub do linii wody był pokryty roślinnym, grubym osadem. Burty i pokład nosiły ślady całego sezonu.
zabieg » Solidne szorowanie - pozbyliśmy się wszelkich osadów, glonów, brudu i śladów. Sasanka może zapaść w zimowy sen. Polerowanie żelkotowego kadłuba i jego zabezpieczenie zostało odłożone na wiosnę, przed wodowaniem.
VW Jetta po lekkim odświeżeniu
opis » VW Jetta był dotychczas myty na myjniach samoobsługowych. Od dawna pozostawało na karoserii dużo smoły, nalotów i osadów.
zabieg » Mycie wieloetapowe, usunięcie smoły i wszystkich mocno przylgniętych osadów, glinkowanie. Lakier potraktowaliśmy cleanerem i położyliśmy AIO - preparat lekko ścierny, wzmacniający kolor i woskujący.
Peugeot RCZ i ochrona Ceramic Pro
opis » Designerski, perłowo biały Peugeot RCZ trafił do nas krótko po zakupie.
zabieg » RCZ został dokładnie umyty i wysuszony. Na karoserię nałożyliśmy system ceramicznej ochrony lakieru Nanoshine: Nano-Polish oraz CERAMIC PRO Light
Mondeo przygotowane do sprzedaży
opis » To Mondeo to typowy codzienny pojazd rodzinny. Na pielęgnację czasu brakowało. Czerwony lakier mocno przybladł, mnóstwo smoły i brudu we wnękach. Wnętrze także nosiło znaczne ślady użytkowania, tapicerka była poplamiona.
zabieg » Solidne mycie, silnym APC potraktowane zostały komora silnika, wnęki drzwi, nadkola, zakamarki. Fotele zostały porządnie wyprane, podsufitka i plastiki wnętrza doczyszczone. Lakier został lekko wypolerowany. Na koniec kosmetyka: dressingi na tworzywa wewnątrz, wosk polimerowy na lakier.
Sklep z kosmetykami samochodowymi
opis » We współpracy z MX Nowicki (www.pielegnowacauto.pl) oferujemy Państwu szeroki wybór markowych kosmetyków samochodowych i akcesoriów do pielęgnacji samochodów.
zabieg »
Ciężarówka też może być ładna
opis » Ciężarówka to narzędzie pracy. Od czasu do czasu jest myta szczotką. Tyle. Biały kolor przestał być biały, smoła i muchy wrosły w lakier.
zabieg » Zajęliśmy się tylko kabiną. Solidne mycie to oczywistość. Chemia pozwoliła pozbyć się "obcych" czyli smoły, much, ropy. Polerowanie przywróciło kabinie biel i blask. Na koniec twardy wosk, który utrwali efekt.
Harley Davidson pełen blasku
opis » Taki amerykański klasyk musi lśnić w każdym calu aby cieszył oko. Ten Harley nosił na sobie ślad wielu nakręconych kilometrów. Chromy nie błyszczały w pełni a lakier był zmęczony.
zabieg » Mycie i cierpliwe doczyszczenie każdego detalu, polerowanie lakieru i chromów, zostało zwieńczone zabezpieczeniem woskowym.
Toyota Avensis
opis » Toyota po kilku latach w rękach dbającego właściciela. Jednak czarny kolor był już dość mocno porysowany, zmatowiały i wyblakły.
zabieg » Kompleksowa renowacja. Mycie i glinkowanie na początek. Potem kilka etapów polerowania. Lakier trzeba było solidnie ściąć a następnie wygładzić i wykończyć finishem. Pakiet Menzerny dał radę. Czerń podkreśliliśmy Black Holem i zabezpieczyliśmy ręcznie woskiem Collinite 476S. Dressingi wewnątrz i na opony dopełniły zabieg.
VW caravelle
opis » Caravella po kilkumiesięcznym użytku do dyspozycji dyrekcji fabryki. Czyli zawsze czysta i często myta. No i te nieumiejętne mycia nieco ją skrzywdziły.
zabieg » Mycie, glinkowanie, maszynowy lekko ścierny DoDo Lime Prime i wosk. Bus nabrał blasku i głębi. teraz jest prawdziwie "dyrektorski".
Kochamy Youngtimery :-) I Chętnie się nimi zajmujemy!
opis » Lata 70 w SNB Częstochowa
zabieg » Kochamy youngtimery i z przyjemnością i dreszczykiem się nimi zajmujemy.
Porsche 911 TURBO ’76
opis » Porsche 911 TURBO '76 w zimie zostało pomalowane. Auto jest wykorzystywane w sporcie - mistrz Polski w MPPZ. Wymagało odświeżenia i zabezpieczenia. Wnętrze i piękna biała skóra prosiły o czyszczenie po walce, zarówno lakierniczej jak i sportowej.
zabieg » Środek został częściowo zdemontowany, fotele i "kanapka" wyczyszczone i odżywione, dywany wyprane. Zajęliśmy się wnękami, krawędziami, uszczelkami, usunęliśmy lakier z listew i gum. Nadwozie dokładnie doczyściliśmy i wyglinkowaliśmy. Maszynowo został nałożony glaze a ręcznie zaaplikowaliśmy kultowy wosk Collinite 476S. Porsche gotowe do kolejnej rundy MPPZ. Życzymy sukcesów!
JAGUAR XJ ’78 piękna ikona historii motoryzacji
opis » Jaguar XJ '78r po renowacji ale do dopieszczenia lakieru
zabieg » Lakier został wypolerowany, usunęliśmy swirle i hologramy, wygładziliśmy powłokę lakierniczą. Potem wisienka na tort czyli glaze i naturalny wosk.
Renowacja lamp przednich i tylnych
opis » Lampy przednie wykonane z tworzywa po jakimś czasie silnie matowieją, tracą przejrzystość. Skuteczność oświetlenia drastycznie spada a i wyglądają bardzo kiepsko. Lampy tylne mają zarysowania powstałe podczas mycia.
zabieg » Usunięcie wypiaskowanej, matowej powierzchni przy pomocy wodnego papierku ściernego, o gradacji adekwatnej do stopnia zniszczenia klosza. Następnie kilkuetapowe maszynowe polerowanie odpowiednimi pastami i padami. Dzieło wieńczy nałożenie powłoki ochronnej.
Porsche Cayenne
opis » Wosk Colli
zabieg » Wosk Colii
Renault Scenic
opis » Wosk GP
zabieg » Wosk GP
Opel Astra
opis » Korekta oraz wosk Pets's
zabieg » Korekta oraz wosk Pets's
Volkswagen Passat
opis » Wosk GP
zabieg » Wosk GP
Cadillac
opis » Korekta oraz wosk Coll
zabieg » Korekta oraz wosk Coll
Hyundai
opis » Korekta oraz wosk Pete's
zabieg » Korekta oraz wosk Pete's
Mercedes S
opis » Korekta oraz wosk Coll
zabieg » Korekta oraz wosk Coll
Lexis IS
opis » Korekta oraz wosk Coll
zabieg » Korekta oraz wosk Coll
Mitsubishi Montero
opis » Przygotowanie samochodu na sprzedaż
zabieg » Kompleksowe przygotowanie samochodu na sprzedaż
Copyright © 2013 SNB Częstochowa. All rights reserved.
start / o nas / technologia / galeria / PlastiDip / samoobsługa / usługi / kontakt
autokosmetyka.czest.pl - Profesjonalna kosmetyka samochodowa. Czyszczenie samochodu: mycie, pranie tapicerki, renowacja karoserii oraz woskowanie i polerowanie lakieru.
Zmiana koloru auta Częstochowa